O sprawie informujemy, bo nazwę naszego bloga wymienił oskarżyciel prywatny Jan Owsiak w treści aktu oskarżenia…

Sprawę szczegółowo opisał radny Marek Tarka na swoim blogu. Wcześnie również nasz zespół ją poruszał. Jak zapewne wierni czytelnicy naszego bloga pamiętają, informowaliśmy, że m.in. w lokalnej telewizji, ale także na łamach regionalnego dziennika burmistrz Jan Owsiak zapowiadał skierowanie sprawy karnej przeciwko inicjatorom referendum, a konkretnie radnemu Markowi Tarce i pełnomocnikowi inicjatorów referendum Mirosławowi Mazurowi. Okazało się, że burmistrz Owsiak zapowiadany pozew w trybie karnym złożył jakoś w połowie lipca 2016 roku. Dziwne, bo przeleżał on w sądzie kilka miesięcy. Dopiero późną jesienią trafiła sprawa na wokandę. Trochę tę sprawę próbowano utajnić, ale na naszym blogu informowaliśmy, jak ona przebiegała.

Burmistrz Jan Owsiak czuł się pomówiony treścią ulotki w sprawie referendum (to te, które zrywał sekretarz miasta na jednej z tablic ogłoszeniowych). Finał jest taki, że sąd nie dopatrzył się czynów zabronionych i sprawę z prywatnego aktu oskarżenia Jana Owsiaka umorzył. Dodajmy, że w między czasie sekretarz miasta wystąpił o samoukaranie, zapłacił niewysoki mandat i udaje, że sprawy nie było. Poniżej publikujemy protokół z posiedzenia Sądu Rejonowego:

tar-1tar-2Burmistrzowi Owsiakowi drogi sądowej nie zamknięto (tak jak prokuratura nie zamknęła definitywnie swoim postanowieniem sprawy kosztownego prądu, który przez jakiś czas znikał a miasto z publicznych pieniędzy za niego słono płaciło). Burmistrz Owsiak ma prawo dochodzić swoich racji na drodze cywilnej. Czy taki pozew adresowany przez Jana Owsiaka wpłynie do sądu? Na to pytanie niestety nie znamy odpowiedzi. Pewnie człowiek nie poczuwający się do winy, pomówiony dochodziłby swoich praw i taki pozew by złożył. Ale to tylko taka z naszej strony refleksja.

PS. Nie można wykluczyć, że Urząd Miasta Świdwin przegra sprawę z firmą „Stefbud” o wypłatę należności za wykonane prace przy zamku. Przypuszczalną kwotę główną wyliczył już biegły. Do tego dojdą niemałe odsetki za lata zwłoki. Dotarła do nas informacja, iż w przypadku takiego finału sprawy grupa mieszkańców nosi się z zamiarem złożenia „pozwu zbiorowego”, w którym będą żądać, aby odsetki od kwoty głównej burmistrz Jan Owsiak zapłacił z własnej kieszeni a nie ze środków publicznych. Nie dziwimy się, istnieje wiele przesłanek (wątki i zeznania przedstawione podczas prowadzonego postępowania), że taką sprawę mieszkańcy mają szansę wygrać.

71 comments on “O sprawie informujemy, bo nazwę naszego bloga wymienił oskarżyciel prywatny Jan Owsiak w treści aktu oskarżenia…
 1. To co pisze Wicherek ma miejsce już są ofiary mściwości Owsiaka . Przykładem jest jedna z Organizacji Pozarządowych znalazła się na bruku została wyrzucona z lokalu, osoba która była organizatorem wielu imprez została wyeliminowana , są przykłady nasyłanie komorników za miesięczne spóźnienie daniny do urzędu . To się dzieję po referendum i dotyczy osób które były członkami komisji lub poszły zagłosować.

  • Takie info to jest z d..y.
   Pisz konkrety. Jak się nazywa ta organizacja pozarządowa? Gdzie miała ten swój lokal?
   A te „daniny” jak piszesz? To co jest? To twój stosunek do podatków które wszyscy płacimy?
   Pisz kto, ile i za co zalega miesiąc że mu komornika nasłali.
   Pewnie któryś z biznesmenów, na nowego Mesia z salonu to ma ale żeby zapłacić jakiś smieszny podatek od nieruchomości dwie stówki za rok, to on wtedy jest już ledwo wiążący koniec z końcem uciskany przez to opresyjne państwo pokrzywdzony biedaczek.

 2. Nie będzie odpowiedzi dla trolli.
  Zbierane są informacje mściwych działań Owsiaka , które ukażą się w formie listu otwartego publikowany w mediach . To się dzieje

  • Ach czyli jak zwykle zwyczajne blogowe łajno. Zero konkretów od płatnych pachołków.
   Piszcie se listy, oświadczenia bo cóż wam pozostało.
   Mieszkańcy zawsze was oleją.

 3. Referendum jest konieczne. Oni zarżnęli finanse miasta i udają, że wszystko jest ok. Ustawowo referendum jest możliwe na przełomie sierpnia/września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


 • RSS