Radio Koszalin o sprawie burmistrza Jana Owsiaka…

Zakończyło się postępowania w sprawie Jan Owsiak kontra radny Marek Tarka i pełnomocnik ds. zwołania referendum o odwołanie burmistrza i rady miasta. Sąd nie przyznał racji Janowi Owsiakowi i uniewinnił oskarżonych. W ustnym uzasadnieniu Sąd stwierdził, że organizatorzy mieli prawo do wyrażenia swoich ocen w ulotce referendalnej. Część zarzutów została potwierdzona przez świadków w toku postępowania. Obrońca burmistrza poinformował, że nie będzie złożone odwołanie od wyroku. Wyrok nie jest prawomocny. Poniżej mogą czytelnicy odsłuchać radiową relację Radia Koszalin w przedmiotowej sprawie.

Przypomnijmy, że w minioną środę Sąd Apelacyjny w Szczecinie rozpatrzył apelację Jana Owsiaka i ją odrzucił. W związku z czym Jan Owsiak musi przeprosić radnego Marka Tarkę za wyrażanie nieprawdziwych informacji o nim, które kierował m.in. do Dowódcy Garnizonu Świdwin oraz MON. Ten wyrok jest prawomocny.

Komentarz w odniesieniu do obu spraw pozostawiamy naszym czytelnikom.

11 comments on “Radio Koszalin o sprawie burmistrza Jana Owsiaka…
  1. Uważam, że Pan Tarka powinien wręcz domagać się odszkodowania za pomówienie i to minimum 100 tyś zł. Domy dziecka, chore dzieci, fundacji, zwierzęta w schroniskach czekają. Trzeba wreszcie utrzeć nosa temu człowiekowi. Teraz jest podstawa. Powodzenia.

  2. Mam prośbę do Bloga, czy możecie sprawdzić informacje że mieszkania komunalne i socjalne w Świdwinie mają ogromny dług i są poważnie zdewastowane, nawet te nowo oddane.

    • Zgodnie z prawem budowlanym robią tzw operat powykonawczy, który będzie podstawą do naniesienia przez geodetów na zaktualizowane mapy.

  3. Janek włącz myślenie. Jak ma być czysto na ul.3 – go Marca jak jest tam około 8- 9 koszy na śmieci a ulica ma około 300 m długości. Od Starostwa Powiatowego do bramy, to jest około 130 m jest tych koszy chyba z 13 szt, nie licząc tych na skwerku. Widzisz człowieku logikę ??? Jeszcze jedno wygrab te liście w małym parku od Banku pod kasztanami, przy parkingu. To ostatni dzwonek przed opadami śniegu. Sprawdź i zobacz sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS