Arenga

Nie jest zdrowym społeczność pozbawiona niezależnej prasy, oraz taka, która w samorządzie nie ma oparcia w postaci opozycji do rządzących. A taka rozsądna i merytoryczna opozycja istnieć powinna nawet wówczas, kiedy z władzy większość jest zadowolona. Gorzej, kiedy zadowolona nie jest i nie ma praktycznie żadnej możliwości przedstawienia swoich sugestii, opinii i oczekiwań na forum publicznym. Nie oszukujmy się, przy obecnej sytuacji w samorządzie miasta nie można powiedzieć, że jest on wypłukany z subiektywizmu – bo tak nie jest. Zdrowy samorząd, to ucierający się samorząd. Takiego w Świdwinie nie ma. Mało tego, zwycięstwo wyborcze przedstawicieli wyłącznie jednego komitetu może rodzić jedynie dwa podteksty. Albo jego poparcie społeczne wypływa ze zgodności większości mieszkańców o wizji na miasto. Albo za sprawą niskiej frekwencji doszło do czego doszło. Dominacja grupy, której przywódcą jest burmistrz niekoniecznie niesie ze sobą same pozytywy. I o tym na blogu będziemy chcieli porozmawiać. Niniejszy blog w moim przekonaniu spełni w jakimś stopniu oczekiwania sporej części społeczności chcącej o mieście, atmosferze w nim, problemach i jego przyszłości poważnie porozmawiać.

5 comments on “Arenga
 1. Mieliśmy już tzw niezależną prasę „Okno na Powiat”. I co sądzicie, że to było wspaniałe? Nieobiektywne? Nie promujące na siłę obecnego wodza miejskiego a później ……etc,etc.
  Wiecie dobrze co mam na myśli!
  Dajta se lus z tom prasom lokalnom!!!

 2. ludzie i barany jaka to roznica …w roku wyborczym …oj polecimy na wybory …a za rok bedzie …noz kur… ps a Aleksader wróc przynajmiej mialeś poglady …dzisiaj jest ponizej hegla …Ty wiesz o co chodzi

  • Afel wiem o co chodzi, ale nie bardzo jest z kim konwersować. Ludzie pozamieniali się w barany, a barany w ludzi. Wszytko wkoło odmieńcy, bez poglądów, jak słusznie zauważasz, którym władza i kasa szarą masę wymiotła do cna. Świdwin cofnął się do czasów wczesnego komunizmu, przemienieni nawet szczają na komendę. Co do powrotu, powiem Afel szczerze, nie warto wchodzić do tej samej rzeki. Poza tym barany na to nie zasługują, a młodym jagniętom buja się to od uda do uda.

 3. mam pytanie, dotyczące zdjęcia z podzamczem, na którym znajduje sie częśc starego grodu Świdwa, który zniknął podczas inwestycji dookoła Zamku. burmistrz obiecał, ze materiał (kupiony za prywatne pieniadze ludzi budujących go) zostanie złozony w bezpiecznym miejscu a gród zostanie odbudowany. jak wiemy grodu nikt nie odbudowal, a z mojej wiedzy wynika,ze burmistzr to drewno sprzedał (sic !) …moja znajoma paliła nim w kominku jakies 3 lata temu. dowiedziałam sie o tym niedawno.
  to jedynie potwierdza gospodarnosc miasta… i uczciwosc rządzących… . tego była cala masa…

  ciekawe kto przytulił kase ? w czyją poszla kieszeń ? może ktoś coś wie na ten temat ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


 • RSS